Kislo zelje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. okt 2005 20:45

Najprej carmen - proseno kašo si oglej v kakšni trgovini, tam nekje blizu ajdove mora biti. Take male rumenkaste grolice so to.. Joj, gogad, to so pa posebni dogodki, ko kaj zamočimo pri pripravi obroka. Pa vsi čakajo, reč pa nikakor da se skuha..Tako so pri meni zadnjič čakali na krompirjev golaž. sem narezala prevelike kose, vsi pa so že bili pri mizi in tolkli z žlicami ter se pritoževali, da od treh popoldne do zajrtka naslednjega dne ne nameravajo čakat... se pa že veselim zime, kislega zelje in repe na vse načine, čepravimam najraje dušeno...Mamamia mamamia

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

5. okt 2005 15:33

na začtku malo zelja prihranim za na konec. Zelje dam v lonec, dodam malo popra v zrnju pa samo en lovor. Kuha se 15-20 min. Med tem prepražim ocvirke (še bolje slanina), jih vzamem ven, na olje dodam odcejeno zelje, samo malo popražim, dodam preostanek surovega zelja, popražim cca 5 munut in samo še dodam prepraženo slanino (za moža mora slanina hrustat), pogrejem eno minuto in takoj na mizo z njim. (ponavadi imam ostalo že vse na mizi) Pozdravček Mateja tejča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti